четвер, 5 грудня 2013 р.

Про те, що сталося між мною, В. і Сєвою, на другий день знала вся школа. У класі стало нестерпно: спочатку всі з мене насміхалися, час від часу я ловила на собі їхні погляди, бачила, як менші класи показують пальцями й підсміюються. Старшокласники гигочуть, питають, чи сподобалася мені дискотека і чи не хочу я з ними на побачення. Я вирішила не звертати на них уваги. Проходжу повз них і голови не повернувши, навмисне довго, роблю вигляд, що я їх не бачу й не чую. Краєм ока бачу, як вони бісяться.
Керівничка зробила вигляд, що вона нічого не помічає. Не помічає, як на перервах на дошці з’являються написи «Шура – наївна дура!» і «Саша + Вадим = развод!», як Сєва обертається зі своєї парти й плюється в мене з ручки. Як Дашка демонстративно від мене відсіла до Вальки (з Ромчиком вони вже розійшлися). Як В., буває, відразу після уроку, вщипне мене за зад або торкнеться грудей. Я спалахую від образи, на що він каже: «Ну, ти ж як-не-як моя дівчина!». Хочеться врізати йому по морді – щоб не встав, щоб зламати ніс або зуба, щоб на нього все життя тикали пальцем і сміялися, як із мене. Я вже не вірю, що він міг написати ту записку, швидше за все, хтось знову вирішив пожартувати. Але вдруге той самий жарт уже не смішний, і Шура вже не така «наївна дура», як вони собі думають.
Бо що нас не вбиває, те робить нас сильнішими, правда?..
Ніхто не знає, як мені важко це все терпіти. Як згрібаю всі сили в кулак, щоб пройти повз них і не опустити голови. Як згадую найсмішніші епізоди з «Друзів», щоб не заплакати просто в коридорі. У школі я сама-самісінька! Однокласники поставили мене в іґнор, я для них більше не існую.

Сьогодні знайшла в кишені куртки записку:
«Пробач, це все С. Я не міг інакше. Нікому про цю записку не кажи».
Я й не сказала. Зім’яла її й викинула в найближчий смітник. Записка була без підпису, почерк – той самий, що й на попередніх. Але як я можу знати, хто писав усі інші папірці? В. чи Сєва? І що означає ця записка?..
Мені захотілося замкнутися в кімнаті й проплакати до ранку. Я не знаю, чи кохаю ще В. Не можу йому всього цього пробачити, не можу забути цього жахіття! Але якась частина мене, десь глибоко-глибоко, дуже сподівається, що цю й попередні записки писала саме рука В., і що бодай про останню з них Сєва не знає…

Вирішила ніяк не реагувати. Досить із мене «концертів».

середа, 4 грудня 2013 р.

…Я хотіла взагалі припинити сюди писати.
Тільки виявилося, що без щоденника – куди важче. Поговорити про те, що сталося, – немає з ким. От якби тут була бабуся! Вона би просто обійняла мене, вкрила б своєю хусткою, дала б мені виплакатися як слід і нічого не питала. НІЧОГО! Бо я не хочу ні з ким про це говорити! Ні з Дашкою, ні тим паче з батьками.
Коли це сталося, я хотіла порвати й спалити цей зошит – щоб ніщо не нагадувало про мої почуття до В. Ніщо! Тепер я знаю, що цей щоденник – це насправді єдиний мій найвірніший друг: йому і тільки йому я можу розповісти все, нічого не приховуючи.
14 листопада – найжахливіший день у моєму житті. Найжахливіший!
Я прийшла до школи – вся така щаслива й радісна. Мені здавалося, що мене оточують найпрекрасніші й наймиліші люди на світі, що всі мене люблять, усі зі мною як ніколи привітні, що у класі дивовижно пахне, а в душі в мене грала музика з фільму «Амелі»…
День минув чудово. Ми з В. майже всі перерви провели разом – розмовляли й сміялися. Мені здавалося, що всі вважають нас парою, і я цим неймовірно пишалася: я хотіла цього хлопця і таки його добилася! В. був такий милий, як ніколи. Пригостив мене бутербродом, сказав, що в мене «таке довге волосся». (Я сприйняла це як комплімент!) Після уроків ми пішли разом додому – вже ні від кого не ховаючись. Трималися за ручки і сміялися. Вже біля мого дому В. сказав, що чекатиме мене сьогодні ввечері, о 20:30, за клубом, на дитячому майданчику. Я сказала, що обов’язково буду.
Збиралася майже три години! Душ, миття голови, зуби, вкладання волосся (я цього зовсім не вмію робити!), макіяж, нова сукня, колготи, чобітки, пальто – я готова о 19:13. Чекати ще рівно годину – до клубу мені йти 17 хвилин. Батько був проти того, щоб мене пускати. Казав, що я ще мала, і що з мене буде, якщо я в такому віці ходитиму по дискотеках. Мама його переконала, що мені треба спілкуватися з хлопчиками, треба набувати досвіду, бо «Шурочці треба знайти собі хорошого чоловіка». Тато ще довго не погоджувався, я бачила, що він на мене сердиться. Але мені було байдуже! У мене побачення з коханим, і сьогодні я вперше цілуватимуся!
Почистила ще раз на дорогу зуби, взяла про всяк випадок жувальну гумку. 19:56 – виходжу, краще там десь почекаю, ніж спізнюся.
Прийшла на місце о 20:20. Темно, страшно. Нічого, – думаю, – зараз прийде В., і все буде добре. 20:22, 20:23, 20:24, 20:25, 20:27, 20:29, 20:29:30, 20:30 – де ж В.? Раптом із-за стіни почувся їдкий смішок. Сєва! Після цього голосно загиржало з десяток хлопців. Показався Сєва, Юрась, Ромчик і вся їхня гидосна комашка. В. серед них не було.
«Шо, мала, думаєш, коси розпустила – і вже красіва, да?» – Сєва говорив так голосно, що чути було на весь двір. Усі загиготіли.
Нічого, зараз прийде В. і нарешті побачить, який у нього «друг». Він йому вріже, він же не Юрась! Я роззирнулася: ось-ось мав прийти В.
«Дивіться, пацани, вона ще віре, шо Вадік прийде! – знову тупе іржання. – Дєвачка, та ти наївненька дурочка, якщо вирішила, шо Вадя в тебе втюхався!»
Не розумію, про що вони.
«Прийшла тут, панімаєш, ряжена! Діскатєка – не твоє місце, заруби собі на груді. Тут тільки красівих тьолочок пускають, поняла? Не то, шо ти!»
Що гукали «пацани», я не розібрала.
Сєва вів далі: «Ми з Вадьою заодно, поняла? Я ще давно помітив, шо ти на нього запала. Ми з ним потьорлі троха і вирішили тебе провчити – шоб не думала, шо ти така умна!»
Ги-ги-ги.
«Він мені про твою писульку ще на уроці сказав, ми з неї вмєстє посміялися. Це я все придумав, шоб він за тобой начебто приударив! Всі про це знали, тільки ти, дурочка, повелася!»
Ги-ги-ги. Га-га-га. Ох-ох-ох.
«Кстаті, вкусні яблука? То з мого дерева, шоб ти знала!»
Поки Сєва говорив, я відчувала, як один за одним умирають усі мої метелики. Один, другий, двадцятий, тисячі метеликів. Я відчувала, як це боляче – коли в тобі вмирають метелики. Я думала тільки про них, а Сєвині слова долітали до мене наче крізь сон – коли ще нестерпно хочеться спати, а мама вже будить.
«Ладно, пацани, бачите, вона якась довбанута, пішли отсюдова, хай пореве!»
Сєва під аплодисменти «пацанячого» іржання пішов туди, звідки вже з півгодини чулося «бєлиє рози, бєлиє рози, бєззащітни шипи»… Ні, я не буду ревіти. Не буде йому такого задоволення! НІ ЗА ЩО! Я більше ніколи не ревітиму. В мені вмерли всі до єдиного метелики – як я можу плакати?..
Значить, усі про це знали? Усі-всі? Що, невже й Дашка… знала? Невже… невже вона вмовляла мене простити В., знаючи, що ВОНИ задумали?!! Може, її намовив Ромчик?.. Але ж вона – моя подруга!
Додому я йти не могла. Мені хотілося провалитися крізь землю, опинитися в іншому куточку землі, переїхати, змінити школу – тільки б ніколи нікого з них не бачити! Я їм нізащо цього не прощу. НІЗАЩО!
Стало так себе жаль, дуже хотілося плакати. Але я не плакала. Зібрала волосся у хвіст і подалася додому. 33 хвилини – стільки я добиралася до місця, де живу. Хотілося замкнутися у своїй кімнаті і ніколи більше не виходити. Тільки б батьки нічого не питали! Тільки без питань! Бо інакше я не витримаю й розревуся, як завжди. А я собі пообіцяла.
У хаті світилося. На кухні нікого. На підлозі – кров і розбите скло. Густий червоний слід вів до великої кімнати. На підлозі сидів тато й лівою рукою намагався спинити потік крові. Тато був блідий і дуже нещасний.
«Господи! Що сталося, тату?!!» – у мене трусилися руки й тремтів голос. Я боюся крові майже так, як висоти. Татова кров була скрізь – цілими озерами. Не знаю, як давно це сталося і скільки крові тато втратив. «Треба викликати швидку!» – в паніці я забула, де в нашому досі знаходиться аптечка й що робити, щоб зупинити кров.
«У машині… аптечка», – тільки й сказав тато.
За мить я вже зав’язувала татові джгут і писала записку з часом – 21:43.
Я боялася спитати.
«Де мама?»
«В кімнаті. Не бійся, з нею все нормально. Я… я розбив рукою скло».
«Треба викликати швидку», – повторила я.
«Ні. Я… саме… заживе».
«Але ж тату! Тут стільки крові! І рана… вона сама не заживе, її треба зашити».
«Я не хочу… пояснювати в лікарні, як це сталося… Розумієш?»
«Але ж тату!» – я відчула, як по щоках у мене потекло щось гаряче й солоне.
Я взяла ганчірку й витерла таткову кров. Ганчірка вся змокла, довелося порвати ще й простирадло. Це все завтра піде у вогонь – спалити, ніколи не бачити!
Зібрала розбите скло – з дверей на мене дивилася закривавлена дірка. Мама була у моїй кімнаті. Двері зачинено зсередини. Я постукала. Мама не відповідала.
«Мамо!» – тихо сказала я.
З того боку клацнув замок.
Мама лежала, згорнувшись у клубочок, і плакала. На обличчі й руках у неї були синці.
«Мамо, тато стікає кров’ю, – я сіла поруч із мамою, щоб говорити пошепки, – йому терміново треба в лікарню».
Мама мовчала, відвернулася й голосніше заплакала.
«Мамо, він може померти!»
«Нехай…»
Я скочила, вийшла з кімнати й побігла до сусіда. Сказала, що тато тяжко поранився і йому треба в лікарню. Сам він їхати не може, бо порізав праву руку. Сусід, дядько Миколка, накинув на себе куртку й за дві хвилини вже допомагав татові сідати в машину.
О 22:44 татову руку зашили й зав’язали бинтом. Поріз виявився досить глибокий, перерізало вену – дуже довго кров не могли спинити.
О 22:53 ми подякували лікарю й поїхали додому. Татові дали заспокійливе й знеболювальне – за десять хвилин по приїзді він заснув у кімнаті, де перед тим стікав кров’ю. Я тихенько зачинила двері й пішла до мами.
Вона вже опанувала себе й лиш іноді схлипувала.
«Як він?»
«Заснув».
«Поріз дуже сильний?»
«Наклали шви».
«Я думала, що цієї ночі він мене вб’є».
«Мамо, він стікав кров’ю! Він міг померти!»
Я не могла лишатися з нею. Я їй ніколи цього не пробачу – того, що вона закрилася в кімнаті, коли він сидів у калюжі з кров’ю.

Цієї ночі я зовсім не спала. Це мала бути найщасливіша ніч у моєму житті.